Разлика помеѓу преработките на „Лојане“

Додадени 2 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (→‎Културни и природни знаменитости: зборовна замена, replaced: Археолошки локалитети → Археолошки наоѓалишта using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
Во XIX век селото е дел од Кумановската каза во [[Отоманската Империја]].
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==