Разлика помеѓу преработките на „Долни Стубол“

Додадени 2 бајти ,  пред 1 година
с
→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB
с (стилска исправка, replaced: е село во → — село во (2) using AWB)
с (→‎Стопанство: Јазична исправка, replaced: == Економија == → == Стопанство == using AWB)
== Историja ==
 
== ЕкономијаСтопанство ==
 
== Демографија ==