Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Нема измена во големината ,  пред 11 месец
 
== Демографија ==
Според пописот од 2002 година, во селото живеат 2928 жители, од кои 2524 [[Македонци]] и 3 [[Срби]] и 1 Арап.<ref>http://www.stat.gov.mk/publikacii/knigaX.pdf Попис во Македонија 2002. - Книга 10.</ref> Се верува дека во 2030 година селото ке биде опустошено.
 
=== Родови ===
34

уредувања