Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 74 бајти ,  пред 1 година
 
== Иселеништво ==
Луѓето во селото дивље живеат многу скромно па поради тоа има многу иселеници кој се селат во општината Петровец , селото Булачани , горно Коњаре и слично.<br />
== Наводи ==
{{наводи}}
34

уредувања