Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 550 бајти ,  пред 1 година
 
== Редовни настани ==
Во селото има редовни настани.На празникот Св. Петка ([[Петковден]]) илјадници луѓе се собираат во селото да го прослават овој празник кој е празник на целото село.Повторно на овој ден селото е полно со народ, како некогаш одамна. Во селото Дивље има еден рапер познат под името Паки . Тој се доселил во селото Дивље во 2017 година кога во неговото старо село избил пожар и неговата стара куќа изгорела . Тој сега живее среќно во селото Дивље и има свое стадо од 19 овци . Тој секоја сабота попладе има настап пред главниот бунар во селото .
Во селото има редовни настани.
На празникот Св. Петка ([[Петковден]]) илјадници луѓе се собираат во селото да го прослават овој празник кој е празник на целото село.
Повторно на овој ден селото е полно со народ, како некогаш одамна.
 
== Култура и спорт ==
34

уредувања