Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Одземен 1 бајт ,  пред 9 месеци
 
== Култура и спорт ==
Во селото постои [[планинарски домови во Македонија|планинарски дом]] и [[голман]]ска школа. Одод каде што произлегле многу добри голмани кои се на светско ниво како што се : Дими,Текаши,Веном и други..
 
== Иселеништво ==
27

уредувања