Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Нема измена во големината ,  пред 9 месеци
 
== Општествени институции ==
Во селото дивљеДивље нема никакви општествени институции .<br />
== Администрација и политика ==
Во селото Дивље кога доваѓа збор за гласање , гласањето се врши во голманската школа "Александар Стефановик" .<br />
27

уредувања