Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 359 бајти ,  пред 11 месец
На празникот Св. Петка ([[Петковден]]) илјадници луѓе се собираат во селото да го прослават овој празник кој е празник на целото село.
Повторно на овој ден селото е полно со народ, како некогаш одамна.
 
Во селото има еден рапер познат под името Паки , тој е преселен од селото Булачани во Дивље. Секоја сабота попладне селаните се собираат пред бунарот во центарот на селото каде што Паки има настап.
 
== Култура и спорт ==
34

уредувања