Разлика помеѓу преработките на „Лојане“

Додаден 1 бајт ,  пред 9 месеци
с
→‎top: стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB
с (→‎top: отстранување на непотребна предлошка, removed: {{Без извори|датум=ноември 2009}} using AWB)
с (→‎top: стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB)
'''Лојане''' е село во [[Општина Липково]], во околината на градот [[Куманово]].
 
{{Мак-никулец}}