Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додаден 1 бајт ,  пред 3 месеци
с
→‎top: стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB
с (отстранување на непотребна напомена, removed: <!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = --> using AWB)
с (→‎top: стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB)
'''Калиште''' е село во [[Општина Врапчиште]], во околината на градот [[Гостивар]].
 
{{Мак-никулец}}