Разлика помеѓу преработките на „Горно Ботушје“

Нема измена во големината ,  пред 1 месец
с
стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB
с (стилска исправка, replaced: е село во → — село во using AWB)
'''Горно Ботушје''' или '''Горно Ботуше''' е село во [[Општина Македонски Брод]], во околината на градот [[Македонски Брод]]..
{{Инфокутија за село во Република Македонија|
| слика мапа=
 
== Географиja и местоположба ==
Селото се наоѓа во областа [[Порече]].
 
== Историja ==