Разлика помеѓу преработките на „Кога лисјата паѓаат (ТВ серија)“

с
правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште using AWB
(Одбиени последните 2 промени во текстот (од 89.205.120.151) и вратена преработката 3187113 на Kiril Simeonovski)
с (правописна исправка, replaced: сеуште → сè уште using AWB)
| country = [[Турција]]
| language = [[Турски јазик|турски]]
| network = [[А1 телевизија|А1]] (2010-2011)</br />[[Сител Телевизија|Сител]] (2011-)
| picture_format = 480i (SDTV)
| audio_format = [[стерео]]
„Кога лисјата паѓаат“ е приказна за семејството на Али Риза ([[Халил Ерѓун]]) и на неговата жена Хајрије ([[Ѓувен Хокна]]), кои своите деца ги воспитуваат со висока морална свест и силни чувства за семејните врски.
 
Кога семејството ќе се пресели од родното гратче во големиот [[Истанбул]] за нивната ќерка Неџла ([[Фахрије Евџен]]) да студира на универзитетот, тие ќе се соочат со многу промени во животот. Модерниот свет и економската нестабилност на животот во големиот град се заканите со кои ќе се соочи ова семејство.
 
Семејството на Али Риза, преку кое се разгледува прашањето за силните семејни врски во модерниот начин на живот е под постојана опасност од распаѓање.
 
Во главните улоги настапуваа одличните турски актери Халил Ерѓун, Ѓувен Хокна, Бену Јилдиримлар, Џанер Куртаран, Фахрије Евџен, Дениз Чакар и Ѓокче Бахадир. Режисер на оваа серија, што е многу популарна во [[Македонија]], е Месуде Ераслан. Серијата од 12.09.2011 (12 септември) ќе се емитува на [[Сител ТВ]].
|-
 
| [[Дениз Чакар]] || '''Ферхунде Кара''' || Сопруга на Исмет (1 сезона) Сопруга на Шевкет (2 сезона), Левент Тунџел (3 сезона) и Митхат (4 сезона).
 
|-
|-
 
| [[Толга Карел]] || '''Огуз Ајхан''' || Сопруг на Лејла (1 сезона), љубовник на Неџла и подоцна Лејла, има дете од Џејда- Каан и сеуштесè уште неродено од Лејла.
 
|-
|-
 
| [[Шебнем Џеџели]] || '''Ајше''' || Најмалото дете во семејството.
 
|-
|-
 
| [[Ѓулер Октен]] || '''Џеврие''' || Свекрва на Фикрет.
 
|-
 
| [[Башак Сајан ]] || '''Џејда''' || Сопруга на Јаман (1 сезона), мајка на детето на Огуз.
 
|-
==Наводи==
{{наводи}}
 
 
[[Категорија:Турски телевизиски серии]]