Разлика помеѓу преработките на „Лојане“

Одземени 55 бајти ,  пред 9 месеци
с
→‎top: отстранување на непотребна предлошка, removed: {{Без извори|датум=ноември 2009}} using AWB
с (→‎top: отстранување на непотребна напомена, removed: <!-- Ако имате податок, напишете го после знакот = --> using AWB)
с (→‎top: отстранување на непотребна предлошка, removed: {{Без извори|датум=ноември 2009}} using AWB)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Лојане''' е село во [[Општина Липково]], во околината на градот [[Куманово]].