Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Одземени 38 бајти ,  пред 8 месеци
с
правилен формат, replaced: е село → — село using AWB
с (правилен формат, replaced: е село → — село using AWB)
'''Првце''' е село во [[Општина Теарце]], во околината на градот [[Тетово]].
 
{{Мак-никулец}}
== Надворешни врски ==
==Белешки==
{{Reflist}}
<div class="references-small"><references /></div>
 
{{Општина Теарце}}