Разлика помеѓу преработките на „Камбре“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB
с (→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB)
с (→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB)
}}
 
'''Камбре''' е [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]. Има површина од 41&nbsp;km<sup>2</sup>, и население од 22,012 жители (2004) и густина на население од 536.88 /km<sup>2</sup>. .
 
{{Општини во А Коруња}}