Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Додаден 1 бајт ,  пред 8 месеци
с
→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB
с (→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB)
с (→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB)
}}
 
'''Бетансос''' е [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]].
 
{{Општини во А Коруња}}