Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Додаден 1 бајт ,  пред 3 месеци
с
→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB
с (→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB)
с (→‎top: clean up, replaced: е општина → — општина using AWB)
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' е [[општина]] во [[Шпанија]] во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]. Има површина од 32.85 км², и население од 6,413 жители (2004) и густина на население од 195.22 km2.
 
{{Општини во А Коруња}}