Разлика помеѓу преработките на „Камбре“

Одземен 31 бајт ,  пред 1 година
с
→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB
с (ставена Категорија:Општини во Ла Коруња користејќи го HotCat)
с (→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB)
}}
 
'''Камбре''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]. Има површина од 41 &nbsp;km<sup>2</sup>, и население од 22,012 жители (2004) и густина на население од 536.88 /km<sup>2</sup>. .
 
{{Шаблон:Општини во А Коруња}}
{{galicia-geo-stub}}
 
{{Шаблон:Општини во А Коруња}}
 
[[Категорија:Општини во Ла Коруња]]
 
 
{{galicia-geo-stub}}