Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Одземени 36 бајти ,  пред 8 месеци
с
→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB
с (ставена Категорија:Општини во Ла Коруња користејќи го HotCat)
с (→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB)
| leader_title = [[Алкалде]]
| leader_name = Рамон Гарсија
| leader_party = [[PSOE]]
| website = {{official|http://www.betanzos.es/}}
| footnotes =
}}
 
'''Бетансос''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]].
 
{{Шаблон:Општини во А Коруња}}
{{galicia-geo-stub}}
 
{{Шаблон:Општини во А Коруња}}
 
[[Категорија:Општини во Ла Коруња]]
 
 
{{galicia-geo-stub}}