Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Одземени 36 бајти ,  пред 2 месеци
с
→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB
с (ставена Категорија:Општини во Ла Коруња користејќи го HotCat)
с (→‎top: clean up, removed: која се наоѓа using AWB)
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]] на автономната заедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]]. Има површина од 32.85 км², и население од 6,413 жители (2004) и густина на население од 195.22 km2.
 
{{Шаблон:Општини во А Коруња}}
{{galicia-geo-stub}}
 
{{Шаблон:Општини во А Коруња}}
 
[[Категорија:Општини во Ла Коруња]]
 
 
{{galicia-geo-stub}}