Разлика помеѓу преработките на „Порто до Сон“

Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
→‎top: исправка using AWB
с (→‎top: правописна исправка using AWB)
с (→‎top: исправка using AWB)
}}
 
'''Порто до Сон''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во покраината [[Ла Коруња (покраина)|Ла Коруња]], во автономната покраиназаедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] . Има површина од 95.18 km² , и население од 10,039 жители (2004) и густина на население од 105.47 km².
 
{{Општини во А Коруња}}