Разлика помеѓу преработките на „Ѓуро Блажека“

Одземен 111 бајт ,  пред 5 месеци
Бришење на "Djuro_Blazeka,_Novi_Marof_(2020).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Ellin Beltz поради: Copyright violation; see [[:c
(Бришење на "Djuro_Blazeka,_Novi_Marof_(2020).jpg", беше избришана од Заедничката ризница од страна на Ellin Beltz поради: Copyright violation; see [[:c)
[[Податотека:Djuro Blazeka, Novi Marof (2020).jpg|thumb|right|200px|Ѓуро Блажека (2020)]]
'''Ѓуро Блажека''' ([[Хрватски јазик|хрватски]]: ''Đuro Blažeka;'' [[18 април]] [[1968]], [[Прелог (Хрватска)|Прелог]], [[Хрватска]]) [[Хрвати|хрватски]] јазичар, лексичар, дијалектолог и експерт во [[кајкавско наречје]].