Разлика помеѓу преработките на „Македонски парламентарни избори (2020)“

нема опис на уредувањето
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
| type = parliamentary
| ongoing = no
| previous_election = Македонски парламентарни избори (2016 ќе тепс вмро)
| previous_year = 2016
| next_election =
Анонимен корисник