Разлика помеѓу преработките на „Крсте Петков Мисирков“

→‎Галерија: Бидеjки овој документ е напишан на српски, а не на бугарски нема как да е бугарска заповед. Се бара извор.
(→‎Галерија: поправки)
(→‎Галерија: Бидеjки овој документ е напишан на српски, а не на бугарски нема как да е бугарска заповед. Се бара извор.)
Податотека:Lazar Misirkov.jpg|Лазар Мисирков, брат на Крсте Мисирков
Податотека:Sergej Misirkov.jpg|Сергеј Мисирков, син на Крсте Мисирков
Податотека:Organizirano masovno unistuvanje na Za makedonckite raboti.jpg|Оглас за масовно уништување на книгата „За македонцките работи“{{факт}}
Податотека:Napad vrz deloto na Misirkov.jpg|Напад на делото на Мисирков од страна на М. Грашев
Податотека:Proglas za zemanje na bibliotekata na Misirkov.jpg|Проглас за земање на библиотеката на Мисирков
3.654

уредувања