Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 25 бајти ,  пред 9 месеци
с
== Редовни настани ==
Во селото има редовни настани.
На празникот Св. Петка ([[Петковден]]) илјадници луѓе се собираат во селото да го прослават овој празник кој е празник на целото село.
Повторно на овој ден селото е полно со народ, како некојгаш одамна.