Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додаден 91 бајт ,  пред 1 година
с
Додадовме информации за економијата.
с (Додадовме информации за економијата.)
 
== Економија ==
Селото не се одликува со поважни економски активности. Постарите лица во селото живеат скромно и се занимаваат со одгледување и летање на голуби.
 
== Демографија ==
34

уредувања