Разлика помеѓу преработките на „Дивље“

Додадени 92 бајти ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
 
== Економија ==
Селото не се одликува со поважни економски активности. Постарите лица во селото живеат скромно, и се занимаваат со одгледување и летање на голуби.
 
== Демографија ==
34

уредувања