Разлика помеѓу преработките на „Општина Крушево“

Одземени 54 бајти ,  пред 1 година
Одбиена последната промена (од Magdalena Trajkovska) и ја поврати преработката 3857045 на Vase10000
(mk.wikipedia.org/wiki/Општина_Крушево)
(Одбиена последната промена (од Magdalena Trajkovska) и ја поврати преработката 3857045 на Vase10000)
[[File:Ethnic groups of Kruševo Municipality.svg||thumb|right|245px|Демографска карта на Општина Крушево со селските атари.]]
 
'''Општина Крушево''' — [[општини во Македонија|општина]] во [[Западна Македонија]]. Центар на општината е градот [[Крушево]], кој лежи на [[Бушева Планина]].
 
== Местоположба==