Разлика помеѓу преработките на „Историја на македонскиот народ“

Поврзано
с
(Поврзано)
<ref name="xx_55">Гане алудира на комунистичките раководители по Втората светска војна. Пример: [[Лазар Колишевски]] е од [[Свети Николе]], или [[Страхил Гигов]] е од [[Велес]]</ref>
}}
 
== Поврзано ==
* [[Македонска историографиjа]]
 
== Надворешни врски ==
3.654

уредувања