Разлика помеѓу преработките на „Камбре“

Одземени 10 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
}}
 
'''Камбре''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во покраината [[Ла Коруња (провинцијапокраина)|Провинцијата Ла Коруња]], вона автономната покраиназаедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] . Има површина од 41 km<sup>2</sup>, и население од 22,012 жители (2004) и густина на население од 536.88 /km<sup>2</sup>. .
 
{{galicia-geo-stub}}