Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Одземени 10 бајти ,  пред 8 месеци
с
нема опис на уредувањето
с (Bjankuloski06 ја премести страницата Бетанзос на Бетансос)
с
}}
 
'''Бетансос''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во покраината [[Ла Коруња (провинцијапокраина)|Провинцијата Ла Коруња]], вона автономната покраиназаедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] .
 
{{galicia-geo-stub}}