Разлика помеѓу преработките на „Бергондо“

Одземени 8 бајти ,  пред 3 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
footnotes = |
}}
'''Бергондо''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во покраината [[Ла Коруња (провинцијапокраина)|Провинцијата Ла Коруња]], вона автономната покраиназаедница [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] . Има површина од 32.85 kmкм², и население од 6,413 жители (2004) и густина на население од 195.22 km2.
 
{{galicia-geo-stub}}