Разлика помеѓу преработките на „Бетансос“

Одземени 19 бајти ,  пред 8 месеци
с
нема опис на уредувањето
с
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{Infobox settlement
| name = Бетанзос<br />Betanzos Бетансос
| settlement_type = [[Ошпштини во Шпанија|Општина]]
| official_name =
| subdivision_type2 = [[Провинции во Шпанија|Провинција]]
| subdivision_name2 = [[Ла Коруња (провинција)|Ла Коруња]]
| subdivision_type3 = КомаркаОкруг
| subdivision_name3 = БетанзосБетансос
| seat_type =
| seat =
}}
 
'''БетанзосБетансос''' е [[општина]] во [[Шпанија]] која се наоѓа во [[Ла Коруња (провинција)|Провинцијата Ла Коруња]], во автономната покраина [[Галиција (Шпанија)|Галиција]] .
 
{{galicia-geo-stub}}