Разлика помеѓу преработките на „Денко Малески“

Додадени 16 бајти ,  пред 1 година
Поправки на грешки
(Поправки на грешки)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
'''Денко Малески''' ({{роден во|Скопје}}, {{роден на|14|ноември|1946}}) е [[македонцибугари|македонскибугарски]] политичар во Македонија, политички аналитичар, прв [[Министерство за надворешни работи на Македонија|министер за надворешни работи]] на [[Македонија]] и редовен професор на [[Правен факултет „Јустинијан I“ - Скопје|Правниот факултет]] во [[Скопје]].
 
== Биографија ==
138

уредувања