Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Избрана статија/2010/18“

Замена на Image:Drops_Imapct.JPG со Image:Drops_Impact.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 3 (obvious error) · typo).
(Создадена страница со: десно|250п '''Водата''' е супстанца, која е составена од [[водо...)
 
(Замена на Image:Drops_Imapct.JPG со Image:Drops_Impact.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 3 (obvious error) · typo).)
 
[[Податотека:Drops ImapctImpact.JPGjpg|десно|250п]]
'''[[Вода]]та''' е [[супстанца]], која е составена од [[водород]] и [[кислород]] и е важна за сите познати форми на [[живот]].