Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Кандидати за избрана статија/Вода“

Замена на Image:Drops_Imapct.JPG со Image:Drops_Impact.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 3 (obvious error) · typo).
(Замена на Image:Drops_Imapct.JPG со Image:Drops_Impact.jpg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 3 (obvious error) · typo).)
 
 
===Извадок===
[[Податотека:Drops ImapctImpact.JPGjpg|десно|250п]]
'''[[Вода]]та''' е [[супстанца]], која е составена од [[водород]] и [[кислород]] и е важна за сите познати форми на [[живот]].