Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Грбови на СССР“

Замена на Image:State_Emblem_of_the_Soviet_Union.svg со Image:Coat_of_arms_of_the_Soviet_Union_1.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing name
(Замена на Image:State_Emblem_of_the_Soviet_Union.svg со Image:Coat_of_arms_of_the_Soviet_Union_1.svg (од страна на CommonsDelinker поради: File renamed: Criterion 4 (harmonizing name)
 
|state = autocollapse
|title =[[Грбови на републиките на Сојузот на Советските Социјалистички Републики|Грбови на]] [[Сојуз на Советските Социјалистички Републики|СССР]]<br>[[Грб на Сојузот на Советските Социјалистички Републики]]
|image = [[File:StateCoat Emblemof arms of the Soviet Union 1.svg|100px|right|Грб на СССР.]]
|below = [[Сојуз на Советските Социјалистички Републики]]