Разлика помеѓу преработките на „Жан Батист Карпо“

с
категорија
(nova str.)
 
с (категорија)
* [http://www.studiolo.org/MMA-Ugolino/Ugolino.htm Страница со анализа и илустрации на Уголино]
 
[[Категорија:Француски скулптори|К]]
 
[[de:Jean-Baptiste Carpeaux]]
4.318

уредувања