Вампирџија (филм): Разлика помеѓу преработките

Додадени 168 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
Вампирџија е ТВ филм во режија на [[Горан Тренчовски]], а сценариото на филмот е напишано од [[Владимир Плавевски]]. Главните улоги ги толкуваат Петар Темелковски (Вампирџијата) и Роберт Вељановски (Чиракот).
 
[[Податотека:Scena od filmot Vampirdzija.jpg|thumb|Сцена од филмот "[[Вампирџија (ТВ филм)| Вампирџија]]"]]
65

уредувања