Разлика помеѓу преработките на „Смиловци“

Одземени 50 бајти ,  пред 5 месеци
с
Отповикани уредувањата на 89.205.120.26 (разговор), враќајќи на последната преработка на Brsjakovski
Ознаки: Нагледно уредување Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
с (Отповикани уредувањата на 89.205.120.26 (разговор), враќајќи на последната преработка на Brsjakovski)
Ознака: Отповикување
}}
 
'''Смиловци''' — село во областа [[Клепа]], во [[Општина Чашка]], во околината на градот [[Велес]]. Кнеле је најак во Смиловци.
 
== Географија и местоположба ==