Разлика помеѓу преработките на „Пропан“

Додадени 73 бајти ,  пред 1 година
изменета категоризација
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
(изменета категоризација)
 
'''Пропанот''' е [[алкан]] со три јаглеродни атоми. Се наоѓа во гасовита состојба.
 
 
{{никулец за органско соединение}}
 
 
{{Алкани}}
{{Нормативна контрола}}
[[Категорија:Алкани]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]