Разлика помеѓу преработките на „Алкан“

Додадени 75 бајти ,  пред 1 година
изменета категоризација
с
(изменета категоризација)
 
[[Категорија:Органски соединенија]]
[[Категорија:Функционални групи]]
[[Категорија:Зборови кои ги нема во ТРМЈ]]