Разлика помеѓу преработките на „Варшава“

Додадени 314 бајти ,  пред 5 месеци
* „Адреса“ - песна на полскиот поет [[Антони Слонимски]].<ref>''Savremena poljska poezija''. Beograd: Nolit, 1964, стр. 50.</ref>
* „Ab urbe condita“ - песна на полскиот поет [[Јулијан Тувим]].<ref>''Savremena poljska poezija''. Beograd: Nolit, 1964, стр. 42-44.</ref>
* „Варшава“ (''Warszawa'') - песна на британскиот [[Рок-музика|рок-музичар]] [[Дејвид Боуви]] од 1977 година.<ref>[https://www.discogs.com/David-Bowie-Low/release/216166 DISCOGS, David Bowie ‎– Low (пристапено на 22.4.2020)]</ref>
 
== Галерија ==