Разлика помеѓу преработките на „Километри на час“

с
ситна промена
(ситна промена)
с (ситна промена)
*[http://www.convert-me.com/en/convert/speed Претворувач-пресметувач на единици за брзина] {{en}}
 
[[Категорија:Единици за брзина]]
[[Category:Units of velocity]]
[[Category:Non-SI metric units]]
 
 
 
[[ar:كيلومتر في الساعة]]