Разлика помеѓу преработките на „Аврам Садикарио“

Одземени 75 бајти ,  пред 13 години
с (Отстрането уредување на 80.77.159.210, вратено на последната верзија од EvLa)
* Датуми на поколот (поезија, 1996)
 
[[Категорија: Македонци|Садикарио Аврам]]
[[Категорија: Македонски писатели|Садикарио Аврам]]
[[Категорија: Македонска литература|Садикарио Аврам]]