Разлика помеѓу преработките на „Харон (месечина)“

Одземени 29 бајти ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
| name = Харон
| bgcolour = #a0ffa0
| image = [[Податотека:Charon byin NewTrue HorizonsColor on- 13 July 2015High-Res.pngjpg|250px]]
| caption = Харон фотографиран од леталото ''Нови Хоризонти'' на 14 јули 2015
| width = 250px
| discovery = yes