Разлика помеѓу преработките на „Македонски парламентарни избори (2020)“

нема опис на уредувањето
с
| previous_year = 2016
| next_election =
| election_date = 12ќе априлбиде 2020одлучено
| elected_members =
| seats_for_election= 120 мандати во [[Собрание на Република Македонија|Собранието]]