Разлика помеѓу преработките на „Анџело Ди Ливио“

с
нема опис на уредувањето
с
*'''[[Фудбалски куп на Италија|Куп на Италија]]''' (1) : 2000-2001
*'''[[Серија Ц2]]''' (1) : 2002-2003
 
{{Јувентус-Шампион на Европа 1996}}
 
==Надворешни врски==
*[http://www.transfermarkt.co.uk/en/angelo-di-livio/profil/spieler_21148.html Профил на трансфермаркт]
 
{{Јувентус-Шампион на Европа 1996}}
{{Состав на Италија на СП фудбал 1998}}
{{Состав на Италија на ЕП фудбал 2000}}