Разлика помеѓу преработките на „Клод Моне“

Додаден 1 бајт ,  пред 1 година
нема опис на уредувањето
(као-како)
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Дигитално одзаситена верзија на сликата--Сонцето и неговиот одблесок во водата тука се практично невидливи
 
Моне го насликал соннцето со речиси идентична доза на блесок како и небото, околност која укажува на висока влажност како и атмосферско бледнеење на светлината. Овој детал се заснова на употребата на комплементарни бои и разна температура на боја, а не на промената на интензитетот на боите или контраст на вредности, за истакнување и разликување на сонцето од неговото окружување.опкружување
 
== Поврзано ==
Анонимен корисник