Разлика помеѓу преработките на „Ден на вљубените“

Додадени 106 бајти ,  пред 5 месеци
с
===='''Модерни времиња'''====
[[Image:BigPinkHeart.jpg|thumb|left|125px|Честитка за Денот на вљубените, околу 1910]]
[[Image:Valentines Day Chocolates from 2005.jpg|left|125px|thumb|]]
[[Image:Rozen.jpg|thumb|left|125px|]]
Во 1797,Британскиот издавач го издаде „Младиот писател Валентин“, којшто содржи резултати од предложените чувствителни верзии за младиот љубовник кој не е во состојба да ги создава самостојно.Печатачите веќе почнаа да произведуваат ограничен број на картички со различни верзии и скици,наречени „механички љубовни картички“, и намалување на поштенско ниво во следниот век усвоени во помалку лично но лесно практично на испраќање љубовни картички.Тоа,за возврат,за прв пат стана можно анонимно да се разменуваат картички кои се земени за причина за случајното појавување на колоритната верзија во ера која е поинаку скромна на Викторијанството.
 
Анонимен корисник